بورس جمعه، 31 مرداد 1399 - 13:44

موافقین و منتقدین لایحه سرمایه گذاری 50 میلیارد تومانی شهرداری کرج و روند بورس کنونی

موافقین و منتقدین لایحه سرمایه گذاری 50 میلیارد تومانی شهرداری کرج و روند بورس کنونی

طرح لایحه سرمایه گذاری 50 میلیارد تومانی شهرداری کرج در دویست و نهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر نقطه نظرات مختلفی را به همراه داشت و نمایندگان مردم به تشریح نقاط ضعف و قوت ورود به بازار سرمایه با استفاده از منابع مالی شهر پرداختند.

#حسین_محمدی رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورا در دفاع از این تصمیم گفت: برآیند بورس طی دو سال گذشته در حال صعود بوده و نوسانات امروز بورس به علت نوسانات ارزی است که در دراز مدت با افزایش قیمت مواجه هستیم. بورس متکی به یک کالا، خدمات و محصولی است که همیشه در کشور مواجه با نوسانات بوده و در دراز مدت سودآوری داشته است. بازار بورس بازاری است که هر فرد در آن سرمایه گذاری کرده در دراز مدت رشد قابل توجهی را شاهد بوده و گاهاً در مقطعی افت هم داشته است.

#مهدی_حاجی_قاسمی دبیر اول و رئیس کمیسیون عمران شورا نیز با اشاره به ریزش شدید بورس و منفی شدن تمام شاخص ها طی روزهای اخیر اظهار داشت: بازار بورس ریزش وحشتناکی داشته و منفی است و سرمایه ها در معرض تهدید قرار دارد، بازار بورس امروز نامطمئن است و سرمایه گذاری 50 میلیاردی در بازار کنونی ریسکی است که اگر ضرر کرد چه کسی پاسخگوی این ضرر است و تبعاتی که از کم شدن منابع شهر به وجود خواهد آمد را چه کسی پاسخگو خواهد بود. من در شرایط کنونی بازار بورس ورود شهرداری به این بازار را به مصلحت نمی بینم.

#فرج_اله_ایلیات رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا نیز طی اظهار نظری تصریح کرد: بورس ایران دست دولت است. تمام شاخص ها و میران فروش در دست دولت است که ریسک بزرگ سرمایه گذاری در بورس همین فاکتور است. در حال حاضر من پیشنهاد می دهم با مبلغ 50 میلیارد تومانی می توان ملک خدماتی خرید تا بتوان خدمات ارائه داد. بورس نیازمند تخصص است و اگر بدون تجربه اقدام کنیم، متضرر می شویم. این بازار اگر چه سود دهی بالایی دارد اما نیازمند یک تیم کارشناسی و خبره است تا بتوان خریدهای مناسب داشت اما شهرداری توان انجام این کار را نخواهد داشت.

جدیدترین‌ها