اجتماعی جمعه، 10 مرداد 1399 - 13:56

ایستگاه هشدار در رودخانه کرج فعال شد

ایستگاه هشدار در رودخانه کرج فعال شد

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان البرز اعلام کرد که با توجه به تکرار حوادث مرگبار ناشی از غرق شدگی ، ایستگاه هشدار در حاشیه رودخانه کرج فعال شد.

گزارش اکو البرز به نقل از ایرنا: عباسعلی کیخایی گفت : در این ایستگاه ضمن توزیع دفترچه های اطلاع رسانی بین گردشگران و خودروهای عبوری جاده کرج - چالوس ، در خصوص مخاطرات رودخانه کرج اطلاع رسانی چهره به چهره می شود.

وی بیان داشت: تیم های اطلاع رسانی در مسیر رودخانه کرج فعالیت خود را در خصوص آگاهی بخشی به گردشگران آغاز کردند و مردم را نسبت به مخاطرات رودخانه کرج آگاه می کنند.

کیخایی ادامه داد: این اقدام در کنار نصب تابلو  و بنرهای اطلاع رسانی انجام شده و امیدواریم با همکاری خوب هموطنان بتوانیم از حوادث غمناک رودخانه کرج جلوگیری کنیم.

وی یادآور شد: بسیاری از گردشگران برای تفرج و سرگرمی وارد رودخانه کرج می شوند که این اقدام آنها تاکنون حوادث مرگبار و خطرناکی رقم زده است.

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کرج تاکید کرد که پایین بودن دمای آب رودخانه کرج و شدت جریان آن سبب انقباض سریع رگ های بدن و از دست داد تعادل جسمی افرادی که به این رودخانه ورود می کنند، می شود که در نتیجه این افراد در مسیر انتقال آب با سنگ های خشن برخورد کرده که نتیجه این رفتارها مرگ آور است.

رودخانه کرج ۷۰ کیلومتر طول دارد و از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۲۵ نفر در این رودخانه و ۲ نفر دیگر در سایر رودخانه های استان البرز جان باخته اند.

هفته گذشته در مدت زمان کمتر از ۲ ساعت چهار جوان در رودخانه کرج غرق شدند و جان باختند.

جدیدترین‌ها